Rajoni

Shkundet Kosova, dy tërmete godasin Dukagjinin dhe Mitrovicën brenda pak orëve

Që në orët e para të mëngjesit janë ndjerë lëkundje të lehta ku deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.
Featured image of article: Shkundet Kosova, dy tërmete godasin Dukagjinin dhe Mitrovicën brenda pak orëve Foto ilsutruese

KOSOVË-Dy tërmete kanë goditur ditën e sotme Kosovën, përkatësisht lëvizjet sizmike janë ndjerë në Dukagjin dhe Mitrovicë.

Që në orët e para të mëngjesit  janë ndjerë lëkundje të lehta ku deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Ndërsa disa orë më vonë, rreth orës 15: 00, tjetër tërmet u shënua Dukagjin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë për tërmetin në Dukagjin akoma nuk është mësuar nëse ka materiale, por banorët janë shprehur se kanë frikë të qëndrojnë brenda shtëpive të tyre pasi mund të rrezikojnë shembjen.

A.C/Dosja.al

Shto Koment