Aktualitet

‘Shkrihet’ Kadastra e Durrësit, dokumentet shkojnë në Tiranë. Të hapura për qytetarët vetëm sportelet

Kështu që është ka nisur transferimi i arkivave me dosjet dhe gjithë dokumentacionin që ka Kadastra, por gjithmonë me shoqërimin e forcave të Policisë së Shtetit.
Featured image of article: ‘Shkrihet’ Kadastra e Durrësit, dokumentet shkojnë në Tiranë. Të hapura për qytetarët vetëm sportelet

DURRËS– Qyteti i Durrësit nuk do të ketë më një zyrë kadastrale, pasi ajo do të zhvendoset në Tiranë. Shkak janë bërë problematikat e çështjeve të pronësisë, kryesisht ato pranë zonave bregdetare.

Kështu që është ka nisur transferimi i arkivave me dosjet dhe gjithë dokumentacionin që ka Kadastra, por gjithmonë me shoqërimin e forcave të Policisë së Shtetit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por pavarësisht lëvizjes, shërbimet e tjera të Kadastrës do të vijojnë të operojnë në Durrës për t’u shërbyer qytetarëve më sportel për informacione apo vërtetime pronësie. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment