Aktualitet

Shkon Policia! Protesta para qendrës së kafshëve, shpërthen Roza Lati: Vrasin qentë me acid! Kemi horrat e rrugëve, një frymë duan ata. Problematikët të çohen…

VIDEO
Në një moment, moderatorja Roza Lati ka kërcënuar duke u shprehur se i ka gati "horrat" në rrugë për t'i sulur ndaj drejtoreshës. 
Featured image of article: Shkon Policia! Protesta para qendrës së kafshëve, shpërthen Roza Lati: Vrasin qentë me acid! Kemi horrat e rrugëve, një frymë duan ata. Problematikët të çohen… Pamje nga protesta

TIRANË– Vijon protesta tek qendra e strehimit të kafshëve në Tiranë. Figura të njohura publike janë përballur me efektivët e Policisë së Shtetit, ndërsa kanë bërë thirrje për një takim me drejtoreshën e institucionit. Në një moment, moderatorja Roza Lati ka kërcënuar duke u shprehur se i ka gati “horrat” në rrugë për t’i sulur ndaj drejtoreshës.


PJESË NGA DISKUTIMET NË PROTESTA: 

Policia: Mbani maska! Dhe ruani distancën. Vendosni dhe mjetet mbrojtëse.

Dorina Mema: Ma mund ta marr qenin tim! Na ndihmoni ta hapim këtë derë. Ne do rrimë pa bukë dhe nuk bëhemi palë me krimin. Toka që vret kafshët është harram more. Këta janë si qen për ne. Do vijë titullari dhe do mbajë përgjegjësi për çdo vrasje. Mos prekni asgjë!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Roza Lati: Kemi video që i vrasin me acid banjoje. Është e tmerrshme. Janë dhomat e qenëve me gjak! A nuk iu dhimbsen? Nëse nuk bëjmë gjë në Instagram, kemi horrat e rrugëve që një frymë duan. Problematikët të çohen dhe t’i ngrejnë në këmbë. Çunat që hanë fara në trotuare, që kur të shohin fytyrën t’i gjuajnë me gura. Ne nuk jemi vetëm, i kemi gati tufat që presin. 


LAJMI KRYESOR: “Vrasëse! Qentë mbyten me acid, na lini t’i marrim ne!”/ Protestë për mbrojtjen e kafshëve para Spitalit të Kombinatit, aktivistët kërkojnë ballafaqim me drejtoreshën, ndërhyn edhe Policia

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Shkon Policia! Protesta para qendrës së kafshëve, shpërthen Roza Lati: Vrasin qentë me acid! Kemi horrat e rrugëve, një frymë duan ata. Problematikët të çohen…

  1. O goca garipe …kto mostra skan rrespekt per njerezit si pretendoni ju ..qe kto bastarde te sillen mire e te kujdesen per kafshet ….mossss …shajini e bejini cope …se vote ..??? Mendojeni vete ctju themi ..

Shto Koment