Rajoni

Shkon në 35 numri i viktimave në Greqi mga Covid-19

Ndërkohë numri i personave të infektuar ka shkuar në 1,061 ku 66 prej tyre janë në gjendje kritike për jetën.
Featured image of article: Shkon në 35 numri i viktimave në Greqi mga Covid-19 Foto ilustruese

GREQI-Numri i viktimave në Greqi ka shkuar në 35, ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit ja kanë humbur jetë 3 persona . Ndërkohë numri i personave të infektuar ka shkuar në 1,061 ku 66 prej tyre janë në gjendje kritike për jetën.

Bëhet me dije se viktimat janë shënuar njëri në Athinë, njëri në Selanik një në Aleksandrupoli dhe të tre të gjinisë mashkullore.

Mësohet se ata ishin në moshë të thyer dhe vuanin nga probleme të tjera shëndetësore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: economico.gr

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment