Rajoni

Tragjedia me autobusin në Maqedoni/ Rëndohet bilanci, 15 të vdekur e 32 të plagosur

Numri i viktimave që humbën jetën në aksidentin Shkup-Tetovë ka shkuar në 15, 37 të plagosur janë shtruar në spital. Qeveria maqedonase ka vendosur 2 ditë zi kombëtare.
Featured image of article: Tragjedia me autobusin në Maqedoni/ Rëndohet bilanci, 15 të vdekur e 32 të plagosur Pamje nga aksidenti tragjik në Maqedoni
Përditësuar:

MAQEDONI- Ka shkuar në 14 numri i viktimave në aksidentin e rëndë në autostradën Shkup-Tetovë. Sipas mediave maqedonase, 37 persona të tjerë kanë mbetur të  plagosur. 

Aksidenti i rëndë ndodhi pasdite e djeshme dhe mendohet se shkak ka qenë çarja e njërës prej gomave të autobusit. (Lexo këtu)

Gjatë një mbledhjeje të jashtëzakonshme qeveria maqedonase vendosi që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie në Maqedoni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Një natë e vështirë, nuk kam fjalë për të shprehur ngushëllimet për familjet e viktimave. Bashkë ndajmë dhimbjen. I mobilizuam të gjitha forcat, sonte Qeveria solli vendosi që 14 dhe 15 shkurti të shpallen ditë zie. Intervenimet e të gjitha institucioneve ishin të shpejta, sonte për fat të keq jetën e kanë humbur 14 persona, 7 prej të cilëve në vendngjarje, 7 nëpër spitale ndërsa 37 janë hospitalizuar  ”, deklaroi Zaev.

(K.H^k.m./Dosja.al)

Shto Koment