Rajoni

Shkollat dhe universitetet në Greqi ​​do të qëndrojnë mbyllur deri më 10 maj

10 majio është një datë e caktuar në bazë të rrethanave, por që thuhet se mund të ndryshojë në varësi të situatës që do  të jetë vendi.
Featured image of article: Shkollat dhe universitetet në Greqi ​​do të qëndrojnë mbyllur deri më 10 maj Foto ilustruese

GREQI– Greqia është një vendet e prekura në Ballkan ku nurmi i viktimave dhe të infektuarëve nga koronavirusi po rritet javët e fundit.

Ndërkohë që vendi është izoluar pothuajse prej më shumë se një muaji, sipas Ministrisë së Arsimit në Greqi është mësuar se  në kuadër të masave që janë marrë në  përpjekje të  zhdukjes së virusit, hapja e shkollave dhe universiteteve është shtyrë deri më 10 maj të 2020.

Kjo është një datë e caktuar në bazë të rrethanave, por që thuhet se mund të ndryshojë në varësi të situatës që do  të jetë vendi.

Vendimi u mor me rekomandimin e komitetit të ekspertëve që këshillonte qeverinë në përgjigjen ndaj koronavirusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: ThePressroom

A.C/Dosja.al

Shto Koment