Aktualitet

Shkolla 9-vjeçare në Mamurras në kushte të këqija, 12-vjeçarja i dërgon letër Ramës (VD)

Vajza kërkonte rikonstruktimin e shkollës "Demokracia" në Mamurras të Kurbinit dhe pastrimin e një ambulance jofunksionale që ndodhet përballë kësaj shkolle.
Featured image of article: Shkolla 9-vjeçare në Mamurras në kushte të këqija, 12-vjeçarja i dërgon letër Ramës (VD) Letra që Dea i çoi Ramës

KURBIN– Kryeministri Edi Rama ka postuar videon e një rasti, ku një vajzë e klasës së gjashtë i ka shkruar për të ndërhyrë në shkollën e saj.

Vajza kërkonte rikonstruktimin e shkollës “Demokracia” në Mamurras të Kurbinit dhe pastrimin e një ambulance jofunksionale që ndodhet përballë kësaj shkolle.

Me rastin frymëzues të Deas së vogël që i shkruajti platformës së bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al dhe zgjidhi një problem që shqetësonte atë dhe bashkëmoshatarët e saj, ju uroj një fundjavë të bukur,”- shkruan Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Postimi i plotë:

 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment