Aktualitet

Shkëputja e energjisë në Kukës, OSHEE sqaron qytetarët: Nga moti i keq u dogjën transformatorët, po punohet për montimin e dy të rinjve

OSHEE ka bërë me dije, se ndërprerja e energjisë në Kukës gjatë , mbremjes së djeshme, erdhi për shkak të djegies së dy transformatorëve.
Featured image of article: Shkëputja e energjisë në Kukës, OSHEE sqaron qytetarët: Nga moti i keq u dogjën transformatorët, po punohet për montimin e dy të rinjve Foto ilustruese

KUKËS-Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, ka dhënë informacion në lidhje me shkëputjen e energjisë në Kukës mbrëmjen e djeshme. OSHEE sqaron, se për shkak të motit të keq, u dogjën dy transformatorë në kabinat që furnizojnë me energji lagjet “Gostil2” dhe “Lagjia e re”.

Më tej OSHEE njofton, se grupet e avarisë ndërhynë për të shuar zjarrin, ndërsa sot po punohet për montimin e dy transformatorëve të rinj dhe vënien në punë të tyre sa më shpejt.

Njoftimi i OSHEE

Njoftim për abonentët #Kukës

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Si pasojë e motit të keq, me reshje shiu e shkarkesa atmosferike, mbrëmjen e djeshme u dogjën transformatorët në dy kabina që furnizojnë me energji dy lagje në qytetin e Kukësit, lagjia “Gostil 2” dhe “Lagjia e re”.
Grupet.e avarisë ndërhynë menjëherë për shuarjen e zjarrit dhe sot po punohet për montimin e 2 transformatorëve të rinj dhe vënien në punë të tyre me qëllim rikthimin e energjisë sa më shpejt tek abonentët

Shkëputja e energjisë elektrike në Kukës u raportua edhe nga Dosja.al gjatë mbrëmjes së djeshme. Si pasojë e reshjeve të shumta, u përmbytën edhe disa prej rrugëve kryesore të qytetit verior.

(G.SH./Dosja.al)

Shto Koment