Showbiz

Shkëlqeu në tapetin portokalli, mesazhi në veshjen e Jonida Maliqit në Eurovision(Video)

Mbrëmjen e kaluar në Tel Aviv është mbajtur ceremonia e tapetit portokalli, ku të pranishëm ishin të gjithë pjesëmarrësit e edicionit të këtij viti në Eurovizion. 41 këngëtarët kaluan në tapetin portokalli, ku realizuan foto dhe diskutuan për veshjen.
Featured image of article: Shkëlqeu në tapetin portokalli, mesazhi në veshjen e Jonida Maliqit në Eurovision(Video) Jonida Maliqi në tapetin portokalli në eurovision.

Jonida Maliqi është një prej vajzave me më shumë stil në skenën shqiptare dhe mori të gjtihë vëmendjen e merituar në tapetin e Eurovizionit.Të gjithë sytë ishin nga Jonida Maliqi, e cila këtë vit përfaqëson Shqipërinë në skenën e Eurovision me këngën “Ktheju Tokës”.

Ajo kishte veshur një fustan ngjyrë blu me një rrip që kishte të gjitha ngjyrat e ylberit, që ngjasonte me flamurin e komunitetit LGBT, detaj i cili tërhoqi vëmendjen e mediave në Tel Aviv, por jo vetëm.

 

“Nëse jeta është blu mund të zgjedhësh një tjetër ngjyrë nga ylberi. Ne po e shijojmë Eurovizionin, ne po e shijojmë jetën, sepse jeta është si ylber”, -ka thënë Jonida duke iu referuar veshjes së saj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në këtë event veshjet e Jonida Maliqit do të stilohen me mjeshtëri nga Ardi Asllani.

L.K/Dosja.al

Shto Koment