Aktualitet

Shkeli urdhërin e mbrojtjes, ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet në flagrancë 42-vjeçari, në pranga dhe dy shtetas të tjerë

Shkeli vendimin e gjykatës dhe ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet në flagrancë 42-vjeçari. Në pranga edhe 2 drejtues mjetesh.
Featured image of article: Shkeli urdhërin e mbrojtjes, ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet në flagrancë 42-vjeçari, në pranga dhe dy shtetas të tjerë Foto ilustruese

TIRANË– Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 42 vjeçar pasi ka shkelur urdhërin e gjykatës dhe ka dhunuar motrën e tij.

Shtetasi E. Dh., 42 vjeç, në kundërshtim me vendimin e gjykatës, e cila e kishte pajisur me urdhër-mbrojtjeje motrën e tij, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.

Në pranga ranë dhe dy shtetas të tjerë të cilët thyen ligjin.

E. P., 30 vjeç, pasi ditën e djeshme, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Golemit”, është përfshirë në një aksident me mjetin motor me drejtues A. Gj. dhe pasagjere shtetasen L. Gj., ku për pasojë shtetasi A. Gj. ka humbur jetën, ndërsa shtetasja L. Gj. ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

•F. Sh., 39 vjeç, pasi në rrugën “Llazi Miho”, u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.56 mg/l.

Njoftimi i policisë:

Shkeli vendimin e gjykatës dhe ushtroi dhunë ndaj motrës së tij, arrestohet në flagrancë 42-vjeçari. Në pranga edhe 2 drejtues mjetesh.Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. Dh., 42 vjeç, pasi në kundërshtim me vendimin e gjykatës, e cila e kishte pajisur me urdhër-mbrojtjeje motrën e tij, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj.Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:•E. P., 30 vjeç, pasi ditën e djeshme, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Golemit”, është përfshirë në një aksident me mjetin motor me drejtues A. Gj. dhe pasagjere shtetasen L. Gj., ku për pasojë shtetasi A. Gj. ka humbur jetën, ndërsa shtetasja L. Gj. ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.•F. Sh., 39 vjeç, pasi në rrugën “Llazi Miho”, u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, në masën 0.56 mg/l.Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment