Rajoni

Shkelën rregullat ndaj COVID-19, arrestohen 4 persona në Kosovë, njëri prej tyre organzoi aheng me 27 persona

Policia e Kosovës nuk ka teoleruar shkelësit e rregullave ndaj COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 4 persona në Mitrovicë dhe Gajkovë.
Featured image of article: Shkelën rregullat ndaj COVID-19, arrestohen 4 persona në Kosovë, njëri prej tyre organzoi aheng me 27 persona Foto ilustruese

KOSOVË -Kosova ka ashpërsuar masat ndaj COVID-19, pas rritjes së numrit të të infektuarve. Gjatë 24 orëve të fundit, policia ka arresuta 4 personanë rajonin e Mitrovicës dhe Gjakovës, pasi nuk respektuan masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore.

Njëri nga të arrestuarit, kishte zhvilluar një aheng familjar në Gjakovë, me 27 persona të pranishëm. Mësohet se pas marrjes në pyetje, i riu është liruar. Personat e tjerë të arrestuar, ,pasi kanë vijuar aktivitetin në lokal dhe pishin, në kundërshtim me vendimin e fundit të qeverisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Aktualisht Kosova numëron 8330 raste me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë. Prej tyre, 226 kanë ndërruar jetë, ndërsa 4578 janë shëruar.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment