Aktualitet

Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit në Itali, arrestohet dhe një grua shqiptare

Grupi i tutorëve ishte i përqendruar në Pescara, ku katër nga 5 të arrestuarit në qeli, ndërsa një grua u la në “arrest shtëpiak”.
Featured image of article: Shkatërrohet rrjeti i prostitucionit në Itali, arrestohet dhe një grua shqiptare Prostitucioni (Ilustrim)

ITALI– Një rrjet prostitucioni është shkatërruar në Itali. Sipas mediave vendase mësohet se mes të arrestuarve ka dhe shqiptarë, të cilët kishin ngritur biznesin e jashtëligjshëm. Grupi i tutorëve ishte i përqendruar në Pescara, ku katër nga 5 të arrestuarit në qeli, ndërsa një grua u la në “arrest shtëpiak”.

Policia italiane ka shpallur në kërkim dy gra të dyshuara tutore, njëra rumune dhe tjetra shqiptare. Hetimi filloi në vitin 2017, kur shërbimet policore raportuan për aktivitet të prostitucionit, ndërsa kishin pikasur një shqiptare që shfrytëzohej si prostitutë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Faksimile e shkrimit në media italiane

Tutorët kishin 30 apartamente në të qytete të ndryshme të Italisë, të cilat përdoreshin për shfrytëzim prostitucioni. Ndërsa rrjeti udhëhiqej edhe nga Spanja, përmes një Call Center-i fiktiv.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment