Aktualitet

Shkatërrimi i bandës italo-shqiptare në Itali, arrestohet në Fier, Rosman Sulo

Mësohet se Sulo është arrestuar në Fier, ndërsa për shqiptarin tjetër ende nuk dihet asgjë për vendin se ku është prangosur apo për identitetin e tij.
Featured image of article: Shkatërrimi i bandës italo-shqiptare në Itali, arrestohet në Fier, Rosman Sulo Policia Fier

FIER– Rosman Sulo, banues në Fier është një nga shqiptarët ë vënë në pranga në kuadër të operacionit të përbashkët mes autoriteteve shqiptare dhe italiane që shkatërruan dy grupe kriminale.

Mësohet se Sulo është arrestuar në Fier, ndërsa për shqiptarin tjetër ende nuk dihet asgjë për vendin se ku është prangosur apo për identitetin e tij.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Operacioni u finalizua mëngjesin e sotëm. MilanoToday shkruan se janë arrestuar 37 persona, mes tyre italianë e shqiptarë. Në operacion kanë marrë pjesë me qindra forca policore të skuadrave operavtive policore në Milano, Bergamo, Brindisi, Lodi, Pavia, Reggio Calabria, Reggio Emilia, Roma, e Varese dhe kanë kryer rrestime me urdhër të Prokurorisë së Milanos.

(a.b;f.m/dosja.al)

Shto Koment