Politike

Shkarkohet sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, kush e zëvendëson (Emri)

Dosja.al mëson se Palnikaj është shkarkuar ditën e sotme nga Kryeministri Edi Rama.
Featured image of article: Shkarkohet sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Brendshme, kush e zëvendëson (Emri)

TIRANË– Është shkarkuar Dritan Palnikaj, presoni që prej nje viti mbante postin e sekretarit te Përgjithshëm të Ministrisë së Brendshme.

Dosja.al mëson se Palnikaj është shkarkuar ditën e sotme nga Kryeministri Edi Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë mësohet se vendin e tij do ta zërë Plarent Ndreca, i cili ka qenë sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Arsimit dhe më pas në atë të Mjedisit dhe Turizmit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment