Sociale

Shkarkohet drejtoresha e Arsimit në Tiranë, ja kush emërohet në vend të saj

Drejtoresha e Arsimit në Tiranë, Arjola Byzyka, është shkarkuar nga detyra dhe në vend të saj është emëruar Redjan Dengeri.
Featured image of article: Shkarkohet drejtoresha e Arsimit në Tiranë, ja kush emërohet në vend të saj

Drejtoresha e Arsimit në Tiranë, Arjola Byzyka është shkarkuar nga deytra. Dosja.al mëson se vendimi për largimin e saj nga puna është marrë ditën e djeshme, ndërsa ende nuk dihen arsyet e shkarkimit.

Po të njëjtat burime bëjnë me dije se në vendin e saj është komanduar Redian Dengeri, i cili ka mbajtur postin e specialistit pranë Drejtorisë së Arsimit Tiranë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende nuk ka asnjë njoftim zyrtar për këto lëvizje në Drejtorinë e Arsimit të Tiranës.

Shto Koment