Politike

Shkarkimi i Metës nga Kuvendi, Berisha: S’ka asnjë fakt! Opozita duhet të organizojë njerëzit kundër Ramës

Sali Berisha u shpreh se Meta nuk kishte bërë asnjë shkelje, ndaj nuk duhej që të shkarkohej nga posti i kreut të shtetit. 
Featured image of article: Shkarkimi i Metës nga Kuvendi, Berisha: S’ka asnjë fakt! Opozita duhet të organizojë njerëzit kundër Ramës Sali Berisha

TIRANË– Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar shkarkimin e presidentit Ilir Meta nga Kuvendi i Shqipërisë. Berisha, i ftuar në emisionin “Çim Peka Live”, u shpreh se Meta nuk kishte bërë asnjë shkelje, ndaj nuk duhej që të shkarkohej nga posti i kreut të shtetit.

PJESË NGA BISEDA NË STUDIO: 

Berisha: E dëgjova dhe nuk kanë dhënë asnjë fakt. Në cilin nën e theu Kushtetutën? Gjuha është tjetër, shkeljet janë tjetër. A ishin motive për ta shkaktuar?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Alban Dudushi: Presidenti ka pasur qëndrime prej presidenti?

Berisha: Mund të kishte qëndrime të tjera po të mos përballej me një njeri që po bënte diçka që po grabiste zgjedhjet. Të largohem unë? Ashtu ë që të kënaqet ai. Opozita nuk mund të bojkotonte zgjedhjet. Por një opozitë tjetër nuk do të hynte në zgjedhje. Opozita është 630 mijë qytetarë. A do të arrijë të organizohet në masën që duhet që të udhëheq popullin kundër Edi Ramës? Unë shpresoj që po. Është masë që kërkon organizim. Rama ka kaluar çdo vijë të kuqe.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment