Aktualitet

Shisnin kokainë me vlerë 4 mijë euro, arrestohen 5 të rinj shqiptarë në Itali

Trafikantët shqiptarë në bashkëpunim me njëri-tjetrin, shisnin kokainë në doza të vogla në stacionet e autobusëve, duke siguruar një xhiro prej 4 mijë eurosh brenda një dite.
Featured image of article: Shisnin kokainë me vlerë 4 mijë euro, arrestohen 5 të rinj shqiptarë në Itali Foto ilustruese

ITALI- 5 shqiptarë janë vënë në pranga nga policia në Rimini, pasi akuzohen për mbajtje dhe shitje të lëndëve narkotike.

Personat e arrestuar janë përkatëësisht të moshave 18-24 vjeç. Sipas raportimit të medieve të huaja, ata në bashkëpunim me njëri-tjetrin, shisnin kokainë në doza të vogla në stacionet e autobusëve, duke siguruar një xhiro prej 4 mijë eurosh brenda një dite.

Pas arrestimit, autoritetet vijuan kontrollet në banesën e tyre, ku gjetën mjete të tjera që i përdorte grupi si telefona, thika dhe një sasi të konsiderueshme parash, vlera e të cilave nuk është bërë publike nga autoritetet italiane.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 Trafikantët shqiptarë, paratë e drogës që fitonin nga shitja e drogës, i investonin në Shqipëri.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment