Aktualitet

Shisnin drogë nën logon e ‘Mickey Mouse”, arrestohen 3 shqiptarë në Greqi

Të arrestuarit u kapën në flagrancë nga policia pas një kontrolli në shtëpitë e tyre, ku u gjetën 10 pako me heroinë dhe kokainë, të cilën e kishin fshehur në logon e njohur për fëmijë ‘Mickey Mouse”.
Featured image of article: Shisnin drogë nën logon e ‘Mickey Mouse”, arrestohen 3 shqiptarë në Greqi Droga dhe telefonat e sekuestruar nga policia greke

GREQI- Tre shqiptarë janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në Athinë në rajonin e Atikas, pasi akuzohen për posedim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Të arrestuarit u kapën në flagrancë nga policia pas një kontrolli në shtëpitë e tyre, ku u gjetën 10 pako me heroinë dhe kokainë, të cilën e kishin fshehur në logon e njohur për fëmijë ‘Mickey Mouse”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas raportimit të medieve greke, pas hetimit në shtëpitë e tyre, në Patissia, u gjetën  4,791.5 gram heroinë dhe 1,010 gram kokainë, 2 shkallë precize, 3,400 euro, si dhe u konfiskuan shtatë telefona celularë. Mësohet se të tre këta persona furnizonin me drogë të varurit nga lëndët narkotike në Athinë.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment