Virale

Shifrat pika e dobët, Basha bën “gafën” e radhës: 1/3 e socialistëve refuzuan Ramën në 40 qershor

“Gafat” e Bashës me veprimet matematikore apo dhe datat, janë bërë hite në rrjet, por përdoren dhe nga kundërshtarët e tij politikë kur duan ta sulmojnë.
Featured image of article: Shifrat pika e dobët, Basha bën “gafën” e radhës: 1/3 e socialistëve refuzuan Ramën në 40 qershor Lulzim Basha dhe mesazhi

TIRANË- Që matematika është pika e dobët e Lulzim Bashës, ky tashmë është një fakt i njohur. “Gafat” e Bashës me veprimet matematikore apo dhe datat, janë bërë hite në rrjet, por përdoren dhe nga kundërshtarët e tij politikë kur duan ta sulmojnë.

Sot numri një i opozitës ka bërë gafën e radhës, osE më saktë zyra e shtypit të PD ka bërë gafën. Por nuk dihet nede se kush e ka bërë, pasi në një njoftim për mediat të ardhur nga zyra e shtypit të PD, shihet se data 30 qershor është bërë 40.

Mesazhi i dërguar nga zyra e shtypit të PD

Por janë disa skenarë për këtë gafë të radhës…

Ndoshta është një lapsus i Bashës dhe punonjësit e zyrës së shtypit kanë bërë një zbardhje korrekte të deklaratës.

Ndosha Basha e ka thënë saktë (do ketë bërë përmirësime në matematikë), por zyra e shtypit e ka zbardhur gabim.

Ende nuk dihet si qënrdon e vërteta, por duhet të themi se ky është një ‘problem’ shumë serioz, pasi Basha mund të bëhet kryeministër dhe problemi i tij do bëhet një problem i të gjithë shqiptarëve.

(Dosja.al)

Shto Koment