Bota

Shifra të tmerrshme në Brazil/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 46.860 raste të reja dhe 900 viktima

Autoritetet shëndetësore të kryeqytetit Brasilia kanë njoftuar se së fundmi janë shënuar edhe 900 viktima të tjera Covid dhe numri në total i viktimave ka shkuar në  të  55961 persona.
Featured image of article: Shifra të tmerrshme në Brazil/ Gjatë 24 orëve regjistrohen 46.860 raste të reja dhe 900 viktima Foto Ilustruese

BRAZIL- Autoritetet shëndetësore në Brazil kanë bërë të ditur se gjatë 24- orëve janë, 46.860 raste të reja të koronavirusit duke e çuar totalin në 1.274.974 persona.

Autoritetet shëndetësore të kryeqytetit Brasilia kanë njoftuar se së fundmi janë shënuar edhe 900 viktima të tjera Covid dhe numri në total i viktimave ka shkuar në  të  55961 persona.

Mësohet se epiqendra e epidemisë në vend është San Paolo ku ka 258.508 raste dhe 13.966 të vdekur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:theguardian.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment