Bota

Shifra rekord në Poloni/ Brenda një dite regjistrohen 680 raste me koronavirus

Me rritjen  e shifrave të ditës së sotme numri në total i të infekrtuarve që nga dillimi i pandemisë ka shkuar në 48.114 raste.
Featured image of article: Shifra rekord në Poloni/ Brenda një dite regjistrohen 680 raste me koronavirus Foto ilustruese

POLONI– Në Poloni është ritur ndjeshëm numri i personave të prekur me Covid-19. Sipas autoriteteve  gjatë 24 orëve të dundit janë  regjistruar 680 raste të reja të infeksionit koronavirus, një numër rekord i të infektuarve në një ditë të vetme.

Me rritjen  e shifrave të ditës së sotme numri në total i të infekrtuarve që nga dillimi i pandemisë ka shkuar në 48.114 raste. Sipas raportimit të të dhënavë së fundmi nuk është regjistruar asnjë viktimë dhe numri në total i të vdelurve që prej fillimit të pandemisë mbetet 1.738 njerëz.

Virusi po përhapet gjithashtu midis parlamentarëve polakë. Deri më tani, është konfirmuar  se koronavirusi është konfirmuar se ka infektuar tre senatorë, dhe janë bërë teste shtesë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:.aljazeera

(A.K.dosja.al)

Shto Koment