Aktualitet

Shfaqen vatra disa vatra zjarri në Kallm të Durrësit, digjen 100 hektar pisha dhe shkurre

Si pasojë e zjarrit mësohet se janë djegur rreth 100 ha pisha dhe shkurre. Zjarri mësohet se ka nisur rrethb orës 01:30 deri në mëngjesin e sotëm të natës e deri mëngjesin e sotëm, duke vijuar puna për fikjen e zjarrit.
Featured image of article: Shfaqen vatra disa vatra zjarri në Kallm të Durrësit, digjen 100 hektar pisha dhe shkurre Foto ilustruese

DURRËS- Një zjarr i madh ka rënë gjatë natës në zonën e Kallmit të Durrësit. mësoeht Mësohet se për të shuar zjarrin në vendngjarje kanë arritur tre automjete të drejtorisë MZSH, 2 automjete të Portit dhe 1 automjet i Shijakut, me mbi 20 forca zjarrfikëse dhe 4 vullnetarë.

Si pasojë e zjarrit mësohet se janë djegur rreth 100 hektar pisha dhe shkurre. Zjarri mësohet se ka nisur rrethb orës 01:30 deri në mëngjesin e sotëm të natës e deri mëngjesin e sotëm, duke vijuar puna për fikjen e zjarrit.

Ndërkohë, bashkia ka bërë të ditur se në vendin ku është ëprfshirë nga zjarri po shkojë edhe nga 20 punëtorë komunalë për ndihmë, për shkak të vështirësisë që paraqet terreni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.k.dosja.al)

 

Etiketa:

Shto Koment