Bota

New York-u kthehet në qytetar fantazmë, ja si duket sheshi Time Square pa njerëz (VD)

Pamjet që janë bërë publikie nga sheshet kryesore në New York tregojnë se qyteti është kthyer në fantazmë dhe nuk ka më jetë sociale.

SHBA- New York-u është qyteti më i prekur  nga koronavirusi në SHBA. Ky qytet tashmë është kthyer në karantinë dhe njerëzit janë mbyllur në banesat e tyre.

Pamjet që janë bërë publikie nga sheshet kryesore në New York tregojnë se qyteti është kthyer në fantazmë dhe nuk ka më jetë sociale. Siç shihet dhe nga pamjet, lëvizja në këmbë është shumë e reduktuar dhe Time Square, që në një ditë normale do gumzhinte sot është në qetësi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pamjet që shihni janë regjistruar rreth orës 10:20 të mëngjesit orën lokale, një orar ku lëvizja në ditë normale është e shtuar.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment