Aktualitet

Sherri tek Ekonomiku/ Dhori Kule i rreptë, merr vendimin për studentët

Dhori Kule ka deklaruar se çdo student të që futet në orën mësimore duhet të ketë me vete kartë studenti.
Featured image of article: Sherri tek Ekonomiku/ Dhori Kule i rreptë, merr vendimin për studentët Dhori Kule.

Tiranë- Dy ditë më parë ndodhi një sherr masiv në ambientet e godinës Iliria në Qytet Studenti ku aktualisht janë duke zhvilluar mësimin studentët e Fakultetit Ekonomik të Tiranë. Pas sherrit tre të rinj u dërguan me urgjencë në spitalin e Traumës pas plagëve të marra, në fytyrë, këmbë dhe trup

Pas kësaj ngjarje të rëndë, Dhori Kule, ka urdhëruar që çdo student që shkon për mësim në tri ambientet ku po zhvillohet mësimi, ndërkohë që godina e Ekonomikut po rikonstruktohet, të paraqitet me kartë studenti. Në të kundërt, nuk do të lejohet të futet në mësim. Ndërkohë që për çdo emergjencë, një punonjës administrate, nga ora 08:00- 20:00, do të jetë në dispozicion të tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një sherr masiv ka ndodhur pasditen e djeshme në ambientet e godinës Iliria   në Qytet Studenti ku aktualisht janë duke zhvilluar mësimin studentët e Fakultetit Ekonimik të Tiranë. Studentët u përplasën me 2 persona të panjohur pas ofendimeve ndaj mikeshave të tyre.

J.V/Dosja.al

Shto Koment