AktualitetRajoni

Sherri në Berlin për taksën ndaj mallrave serbe, Thaçi i mban anën Ramës: Po tregon të vërtetën

 • Rikorrigjimi i kufijve/ Thaçi: Ja çfarë pjese i kalon Serbisë
 • Thaçi akuza të forta Berishës: Nuk e ka dashur asnjëherë pavarësinë
 • “Ne e njohim Kanunin”, a e kërcënoi Thaçi ish-kryeministrin Berisha?
 • Presidenti Hashim Thaçi ka mbajtur anën e kryeministrit Edi Rama për debatin që ndodhi në samitin e Berlinit.
  Featured image of article: Sherri në Berlin për taksën ndaj mallrave serbe, Thaçi i mban anën Ramës: Po tregon të vërtetën

  TIRANË– Presidenti Hashim Thaçi ka treguar anën e tij të debatit për taksën ndaj mallrave serbe që ndodhi në samitin e Berlinit.

  Në fjalën e tij në “Open”, Thaçi u shpreh se ai dhe kryeministri Edi Rama kanë sugjeruar pezullimin e taksës ndaj mallrave serbe dhe se ndaj Haradinajt nuk është ushtruar presion nga askush.

  “Rama tregon të vërtetën 100%, të tjerët janë thashetheme. Më tepër ka qënë një këshillë. Unë nuk jam nga ata që përgojoj korridoret e Berlinit. Deklarata e Ramës është 100% e saktë. Unë as kam parë dhe as kam dëgjuar presion.”

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Pas Samitit të Berlinit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka deklaruar se është vënë nën presion dhe shantazh nga homologu i Shqipërisë Edi Rama për të hequr taksën 100% ndaj mallrave të Serbisë. Vetë kryeministri Edi Rama me anë të një statusi në rrjetet sociale e mohoi këtë gjë.

  (k.m/dosja.al)

   

  Shto Koment