DiasporaRajoni

Sherr në Podujevë, 7 persona zihen me njëri-tjetrin, arrestohen 6 prej tyre

6 të arrestuarit ndodhen në polici deri në një afat të dytë për të marrë dënimin e tyre.   
Featured image of article: Sherr në Podujevë, 7 persona zihen me njëri-tjetrin, arrestohen 6 prej tyre Foto Ilustruese

KOSOVË- Një sherr i rëndë ka nodhur rreth mesnatës së datës 10 maj në Pudujevë. 7 persona për arsye ende të paditura janë zënë me njëri-tjetrin.

Sipas policisë së Kosovës 6 prej tyre janë arrestuar ndërsa 1 ndodhet në kërkim. 6 të arrestuarit ndodhen në polici deri në një afat të dytë për të marrë dënimin e tyre.   

Njoftimi i policisë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Rr. Skenderbeu, Podujevë, 10.05.2021-00:50. Raportohet se pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes veti shtatë meshkuj kosovar. Gjashtë të dyshuar kanë kërkuar tretman mjekësor dhe më pas janë arrestuar. Njëri nga të dyshuarit gjendet në arrati. Pas intervistimit me vendim të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë. 

(I.A/dosja.al)

Shto Koment