Aktualitet

SHERR mes dy shqiptarëve në Greqi! 31-vjeçari nxehet keq dhe nuk duron më, i ngul thikën në gjoks ‘patriotit’, ‘zhduket’ nga vendi i ngjarjes 

Sipas mediave greke, dy 31-vjeçarë nga Shqipëria, të dy ende të paidentifikuar, nisën një debat me njëri-tjetrin, i cili përfundoi në përdorimin e armëve të ftohta.
Featured image of article: SHERR mes dy shqiptarëve në Greqi! 31-vjeçari nxehet keq dhe nuk duron më, i ngul thikën në gjoks ‘patriotit’, ‘zhduket’ nga vendi i ngjarjes  Foto ilustruese

GREQI– Trazira, mbrëmë në Serres të Greqisë! Një grindje mes dy shqiptarëve ka përfunduar me një të plagosur. 

Sipas mediave greke, dy 31-vjeçarë nga Shqipëria, të dy ende të paidentifikuar, nisën një debat me njëri-tjetrin, i cili përfundoi në përdorimin e armëve të ftohta. Njëri qëlloi bashkëkombasin e tij me thikë në gjoks dhe u largua me urgjencë nga vendngjarja. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

I plagosuri u dërgua me shpejtësi në spitalin “Papageorgiou” në Selanik, ku për fat të mirë po mjekohet jashtë rrezikut për jetën. Policia ka nisur punën për zbardhjen e shkakut të sherrit dhe kapjen e të riut shqiptar, i cili aktualisht është në arrati. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment