Aktualitet

Sherr mes Ballës dhe Rakipit: Ta qaj hallin. Gazetari: Je kapur me presh në dorë, ruaju nga kjo qetësi

Një debat ka pasur mes Taulant Ballës dhe Ylli Rakipit teksa është diskutuar për zgjedhjet e 2017. Gazetari është shprehur ndaj Ballës se është kapur me presh në dorë dhe se duhet të ruhet nga kjo qetësi.
Featured image of article: Sherr mes Ballës dhe Rakipit: Ta qaj hallin. Gazetari: Je kapur me presh në dorë, ruaju nga kjo qetësi

Tiranë- Mbrëmjen e djeshme në emisionin të “Paekspozuarit” të Ylli Rakipit , kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Taulant Balla tregoi se çfarë do të ndodhë në seancën e nesërme të parlamentit. Balla e bëri fakt kërkesën që mban firmën e 35 deputetëve të PS-së për shkarkimin e Presidentit Meta.

Më tej është nxehur debati për situatën politike teksa kanë diskutuar për çështjen e votave në zgjedhjet e 2017. Balla është shprehur ndaj Rakipit që mos ja qajë hallin. Ky i fundit është shprehur ndaj Ballës se është kapur me presh në dorë dhe se duhet të ruhet nga kjo qetësi.

“Këto janë inate që ti ke blerë vota? Je kap me presh në dorë.. Qetësi të madhe ke fituar Taulant, ruaju nga kjo qetësi…bëj kujdes…çka të gjallë mbi këtë tokë i blen ai (Rama) tani i kanë dalë lakrat as me Zotin nuk i mbulon dot më ai..”, shprehet Rakipi.

Balla është shprehur ndaj Rakipit që të lidhet me fallxhoren (Monika Kryemadhin) dhe le të flasin për këtë çështje.

DEBATI I PLOTË:

Ylli Rakipi: E marrim që ti je ligji vetë…

Taulant Balla: As ligji, as drejtësi

Ylli Rakipi: Kryetari partisë suaj i ka bërë letra për dialog Lulzim Bashës, pse nuk dialogon tani që Presidenti thotë hajde bëni dialog?

Taulant Balla: Për çfarë?

Ylli Rakipi: Për krizën

Taulant Balla: S’ka krizë

Ylli Rakipi: Të parat i ke marrë siç po të dalin, me rri edhe këto t’i gëzosh (zgjedhjet)

Taulant Balla: Zgjedhje më të mira se në 2017 nuk ka pasur ndonjëherë Shqipëria

Ylli Rakipi: Si mo? Zgjedhje të mira? O Taulant me çamët e Dibrës…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Taulant Balla: Të lutem kujdes me fjalët se çamët janë njerëz të respektuar.

Ylli Rakipi: Po normal, kam miq më shumë se ju mes çamëve.

Taulant Balla: O Ylli unë ta qaj hallin, ore kur humbet analiza…

Ylli Rakipi: Mos i personalizo gjerat, se njeri nga ne do ngihet nga këtu…

Taulant Balla: Analiza politike bëhet duke hequr inate personale

Ylli Rakipi: Këto janë inate që ti ke blerë vota? Je kap me presh në dorë.. Qetësi të madhe ke fituar Taulant, ruaju nga kjo qetësi…bëj kujdes…çka të gjallë mbi këtë tokë i blen ai (Rama) tani i kanë dalë lakrat as me Zotin nuk i mbulon dot më ai..

Taulant Balla: Unë nuk pranoj të fyeni Juncer.

Ylli Rakipi: Ky është i qetë fare.

Taulant Balla: Vij nga një takim elektoral në Gramsh ndaj jam i qetë.

Ylli Rakipi: Çfarë të thanë?

Taulant Balla: E rëndësishme është që popullit nuk ia heq njeri të drejtën për të votuar.

Ylli Rakipi: Ore je bërë kaq i urtë ti, duket se kjo marrëveshja e fundit ju shpëtoi…me këtë që bëri Meta flas

Taulant Balla: Lidhu me fallxhoren dhe pini një kafe…

J.V/Dosja.al

Shto Koment