Aktualitet

Sherr me thika në Skrapar! Dy të rinj në gjendje të rëndë shëndetësore, nisen me helikopter drejt Tiranës

VIDEO
 • EMRAT+ FOTOT/ Kush janë të rinjtë që u përfshinë në sherrin me thika në Çorovodë
 • Ngjarja ka ndodhur te tregu i perjavshëm dhe dy të rinjtë e mbetur të plagosur pas një konflikti janë të moshave 23 dhe 25.
  Featured image of article: Sherr me thika në Skrapar! Dy të rinj në gjendje të rëndë shëndetësore, nisen me helikopter drejt Tiranës Pamje nga vendngjarja

  SKRAPAR– Dy të rinj kanë mbetur të plagosur pas një konflikti me thika në Skrapar ditën e sotme. Dy të rinjtë të moshës 23 dhe 25 vjeç, të identifikuar si Edrian Myftari dhe Albi Çela janë në gjendje të vështirë shëndetësore. Ata janë transportuar me helikopeter drejt Tiranës.

  2 të rinjtë që janë plagosur rëndë në Skrapar janë qëlluar me thikë nga një 33-vjeçar, i identifikuar si Xhoni Memollari, i cili është larguar më pas nga vendi i ngjarjes. Për pasojë të dy ata kanë marrë plagë të rënda dhe kanë nevojë për mjekim të specializuar.

  Ngjarja ka ndodhur te tregu i perjavshëm dhe dy të rinjtë e mbetur të plagosur.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  NJOFTIMI I POLICISE:

  Më datë 20.02.2021, rreth orës 12:20, shtetasi Xh.M, 33 vjeç, pas një konflikti të çastit ka goditur me mjet prerës (thikë) shtetasit E.M, 22 vjeç dhe shtetasin A.Ç, 20 vjeç.Shtetasit e dëmtuar janë nisur me ambulancë në drejtim të spitalit Tiranë për mjekim me të specializuar.Grupi hetimor po kryen veprimet, dhe po punohet për kapjen e autorit të ngjarjes.

  (A.B)/Dosja.al

  Shto Koment