Aktualitet

9 viktima nga COVID-19 në Shqipëri, Ministria: Të infektuar janë 186. Sot lanë spitalin 6 pacientë, në total janë 31 të shëruar

 • Alimadhi: Bashkë me gruan jemi me COVID-19, asnjë mjek s'na ka parë
 • Rama shtrëngon masat: Nga e hëna do dalë vetëm një anëtar i familjes 1 orë në ditë
 • Manastirliu: Edhe 6 pacientë lënë spitalin, forca ekipit të mjekëve
 • 9 viktima dhe 186 të infektuar, ky është bilanci i COVID-19 në vendin tonë. Mbrëmjen e djeshme humbi jetën në spitalin Infektiv një 85-vjeçare e cila vuante dhe nga sëmundje të tjera kronike. Ndërsa sot ka humbur jetën 66-vjeçar nga Fieri, i cili pësoi infarkt. MSH ka dhënë lajmin e mirë se 31 persona të tjerë kanë fituar betejën me COVID-19, ku 6 prej tyre kanë lënë sot spitalin.
  Featured image of article: 9 viktima nga COVID-19 në Shqipëri, Ministria: Të infektuar janë 186. Sot lanë spitalin 6 pacientë, në total janë 31 të shëruar Foto ilustruese
  Përditësuar:

  SHQIPËRI- Është akoma herët të thuhet se izolimi gati 2-javor ka dhënë rezultatet e para, por sot, shënohet një rënie e ndjeshme e rasteve të reja me koronavirus në Shqipëri, me vetëm 12 pacientë të rinj. Bilanci pozitiv nuk përsëritet me viktimat, ku tanimë janë 9 persona që kanë ndërruar jetë nga COVID-19 në vendin tonë.

  Ministria e Shëndetësisë njoftoi mëngjesin e sotëm se në spitalin Infektiv në Tiranë ka humbur jetën një 66-vjeçar nga Fieri. Sipas ministrisë 66-vjeçari i infektuar pësoi infarkt. Ndërsa në mbrëmje ministria shprehet se një tjetër paciente, një 52-vjeçare nga Vlora ka ndërruar jetë 4 ditë pasi kishte shkuar në Infektiv

  Gjithashtu, dje në darkë humbi jetën në spitalin Infektiv një 85-vjeçare.  Kryeministri Edi Rama së fundmi ka dhënë një lajm të mirë, pasi ka njoftuar se 14 persona të tjerë të infektuar me COVID-19 janë shëruar.

  Sakaq, koronavirusi ka prekur edhe një nga deputetët e Kuvendit të Shqipërisë. Adriatik Alimadhi, pjesë e opozitës së re thotë se është infektuar bashkë me gruan teksa vë në dukje mungesën e interesimit nga shteti. Ndërkohë burime për Dosja.al bëjnë me dije se një person rezulton i infektuar në Vaun e Dejës, i cili 12 ditë më parë ishte kthyer nga Italia.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, numri i të infektuarve në vendin tonë ka shkuar në 186, mes tyre 31 të shëruar, ku 6 prej tyre e lanë spitalin sot në mbrëmje. Po kështu, është zgjeruar harta e infektimit. Puka i është bashkuar listës me 2 të infektuar, ndërsa epiqendra është në Tiranë me 107 të infektuar. Qeveria ka marrë masa për këtë pandemi, që tashmë është kërcënim për të gjithë botën. Jeta në vend është paralizuar përfshirë këtu punën e mijëra bizneseve dhe individëve privatë.

  (J.V.F.G. A.B. Dosja.al)

  • 22:21

   Shënohet viktima e nëntë nga koronavirusi

   Bilanci i jetëve të humbura nga COVID-19 në Shqipëri ka shkuar në 9. Në një reagim zyrtar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bëhet me dije se sot në mbrëmje ka ndërruar jetë dhe pacienti i nëntë që është një 52-vjeçare nga Vlora. 

   Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 52-vjeçare nga Vlora, e konfirmuar me COVID-19. 52-vjeçarja ishte e shtruar prej katër ditësh në spitalin infektiv në QSUT, ndërsa dy ditët e fundit gjendja e saj ishte rënduar dhe po trajtohej në terapi intensive. Pavarësisht përpjekjeve të stafit mjekësor, pacientja që vuante nga hipertensioni, nuk arriti të mbijetojë.

   52-vjeçarja është viktima e nëntë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe apelon qytetarët të respektojnë me shumë rigorozitet rregullat e izolimit dhe distancimit social si dhe të telefonojnë urgjencën kombëtare në numrin 127 në rast se kanë shenja të sëmundjes“, shkruhet në njoftim.

  • 19:54

   Manastirliu jep lajmin e mirë: Edhe 6 pacientë lënë spitalin, forca ekipit të mjekëve

   Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, bën me dije se sot kanë lënë spitalin dhe 6 pacientë të tjerë që janë shëruar nga COVID-19. Në një reagim në mediat coviale, Manastirliu shton se në total janë 31 të shëruar dhe u jep kurajo mjekëve që të vijojnë punën.

   Foto nga Infektivi

   “Lajm i mirë🙏🏼 Gjashtë pacientë kanë lënë sot spitalin infektiv të #shëruar nga #COVID-19 😊 Deri tani 3️⃣1️⃣ qytetarë e kanë fituar betejën me sëmundjen e vështirë🙏🏼 #FORCA ekipit të mjekëve të #Infektivit #BashkëJaDalim”, shkruan Manastirliu.

  • 17:56

   Mbërrin në Rinas ngarkesa e dytë me materiale shëndetësore nga Turqia. Manastirliu: Në total do jenë 25 ton

   Ministria e Shëndetësisë ka marrë sot në dorëzim një ngarkesë prej 8 tonësh me ilacë dhe materiale të tjera shëndetësore që do përdoren në luftën kundër COVID-19. Në një reagim në Facebook, Rama shkruan se këto materiale rrisin stokun dhe garantojnë rezistencën ndaj armikut vrastar.

   Ogerta Manastirliu dhe materiale shëndetësore

   🔴RINAS – ARRIN NJË SASI E RE PREJ 8 TON PAJISJESH TË MBROJTJES PERSONALE PËR MJEKËT E INFERMIERËT, ME FINANCIM TË QEVERISE SHQIPTARE DHE LEJE SPECIALE EKSPORTI NGA REPUBLIKA E TURQISË. RRITJA E STOKU TË MATERIALEVE MBROJTËSE TË STAFIT MJEKËSOR DHE INFERMIEROR QË PO LUFTOJNË NË VIJËN E ZJARRIT, GARANTON REZISTENCË TË GJATË NDAJ ARMIKUT VRASTAR”, shkruan Rama.

   Ndërkohë në video shfaqet ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, e cila tregon se çfarë është kjo ngarkesë e dytë që ka mbërritur sot në rinas. “Vijojmë që të furnizohemmi me materiale për personelin shëndetësor, që janë të nevojshëm kundër infeskionit të dytë. Ky është furnizimi i dytë që vjen në pak ditë dhe ne pio krijojmë një stok të nevojshëm. Sot kanë ardhur 8 ton dhe pak ditë më parë kanë ardhur 7 ton të tjerë dhe në total do kemi 25 ton materiale që do u shërbejnë të gjthë mjekëv enë të gjithë Shqipërinë”, shprehet Manastirliu.

  • 16:25

   “Lasgushi, hamalli fantastik i kësaj kohe të errët”, Rama poston VIDEO-n nga brenda avionit: Po sjell armë për mbrojtjen e jetës

   Kreu i qeverisë, Edi Rama ka njoftuar sot se avioni i “Air Albania” është nisur sërish drejt Shqipërisë me pajisje mjekësore nga Turqia. Në një video të shpërndarë në Facebook, Rama shkruan se Lasgushi është hamalli fantastik i kësaj kohë të errët.

   🔴 LASGUSHI, HAMALLI FANTASTIK I KËSAJ KOHE TË ERRËT, VAZHDON SJELL ARMË PËR MBROJTJEN E JETËS🙏 #AirALBANIA🇦🇱 #njëAtdhe🇦🇱#njëFamilje”, shkruan Rama.

  • 15:20

   Detaje për rastin e 12-të me COVID-19 në Korçë, është mjeke kardiologe u infektua tek “Shefqet Ndroqi”

   Korça deri tani ka 12 raste të konfirmuara me COVID-19. Sipas ABC Neës, pacienti i 12-të me koronavirusi është një mjeke kardiologe nga ky qytet. Më tej shtohet se kardiologia është e moshës rreth 52 vjeçe dhe tashmë është e vetëkarantinuar në banesën e saj në qytetin Korçë.

   Spitali Korçë

   Mjekja dyshohet se mjekja është infektuar në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ndërsa ka shoqëruar një të sëmurë por gjithashtu mjekja mund të jetë infektuar ndërsa ka patur nevojë për ndihmë mjekësore pasi ka patur shenja të gripit.

  • 15:00

   Lajm i mirë nga Lezha! Mjekë u karantinuan se operuan të renë me koronavirus, dalin analizat: Asnjë i infektuar

   Foto ilustruese

   Një lajm i mirë vjen nga Lezha, ku asnjë prej mjekëve dhe infermierëve që i shërbyen të resë me koronavirus nuk janë të infektuar. Nga dje ata u futën në karantinë dhe bënë analizat me tampon, ditën e sotme mësohet se testet kanë dalë të gjitha negative. E reja ishte kthyer nga Italia dhe disa ditë më pas kishte shkuar për t’u operuar pa u treguar gjë mjekëve për historikun e saj të udhëtimit.

  • 14:01

   Deputeti Adriatik Alimadhi infektohet nga COVID-19: Kam edhe gruan sëmurë, Rama s’është interesuar për mua, asnjë mjek s’më ka parë!

   Adriatik Alimadhi, deputet i Kuvendit

    

    

   Deputeti i opozitës së re, Adratik Alimadhi njofton se është infektuar nga koronavirusi. Alimadhi thotë se edhe bashkëshortja e tij është e infektuar, ndërkohë që akuzon kryeministrin Edi Rama se nuk është interesuar për gjendjen e tij, teksa shton se ka njoftuar kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi të cilit i ka thënë se nuk ka interesim, dhe vetë kryeparlamentari i ka premtuar se do të bëjë çmos për t’i ngritur vëmendjen. Alimadhi tregon se është diagnostifikuar me COVID-19 që më datë 24 mars, dhe për tri ditë, asnjë mjek nuk ka shkuar ta vizitojë. “Me shoqeruan me ambulance. Po çfare ambulanca flisni ju more? Kur hipa ne te si ne frigorifer, me xhama te hapura qe nuk mbylleshin. C’te them! Nje mjet qe nuk i plotesonte kurre parametrat per te semure. Dakord, shkova ne sanatorium, doktoret atje ishin shume korrekt dhe pasi me moren te gjitha analizat me thane ejani neser ne mengjes per te bere nje skaner. Ashtu bera, ata me bene edhe tamponin. Shkova ne oren 8 te mengjezit bera skanerin, i cili me nxorri me problem ne mushkri.”-tregon ai. 

   Mënyra sesi po trajtohet, deputeti e tregon vetë, kur thotë se njëherë e pi ai paracetamolin e njëherë gruaja. “Ne po perballemi vetem ne kete menyre gati prej nje jave, une sebashku me bashkshorten po e beje me radhe, e pi une nje paracetamol i pari, dhe i beje sherbimin asaj. Me pas e pi ajo paracetamolin dhe me bene ajo mua sherbim.”, sqaron deputeti. 

   POSTIMI I PLOTË:

   I nderuar z. Kryeminister! Nuk kisha ndermend ta beja publike gjendjen time shendetesore pasi analizat nga ISHP me nxorren pozitiv. Duke ju pare ju dhe ministren e shendetesise ne te cilen shetisnit shume serbest sepse e keni vene perpara kete popull duke i thene vetem futuni brenda… Mire keni bere dhe per kete jemi shume dakord! Bashkeshortja te cilen e ka kapur edhe ate virusi po me thoshte si nuk kane turp keta, si genjejne keta, si mashtrojne keta?! E kjo kuptohet sepe ime shoqe dinte dhe po ndjek gjithe ecurine time.

   Po ju pershkruaj cfare kam bere une si proces: Ne date 24 te ketij muaji ne oret e vona te nates u paraqita ne urgjence. Me bene viziten, analizat, si dhe nje grafi per mushkrite. Doktoresha me tha qe duhet te shkoni per vizite ne sanatorium dhe ashtu bera.

   Me shoqeruan me ambulance. Po çfare ambulanca flisni ju more? Kur hipa ne te si ne frigorifer, me xhama te hapura qe nuk mbylleshin. C’te them! Nje mjet qe nuk i plotesonte kurre parametrat per te semure. Dakord, shkova ne sanatorium, doktoret atje ishin shume korrekt dhe pasi me moren te gjitha analizat me thane ejani neser ne mengjes per te bere nje skaner. Ashtu bera, ata me bene edhe tamponin. Shkova ne oren 8 te mengjezit bera skanerin, i cili me nxorri me problem ne mushkri.

   Pasi e kishte pare doktoresha me thote se dyshojne per COVID 19. Gjithesesi, me tha ajo, kete do ta japim kur te marrim pergjigjen e analizave nga ISHP, pas ores 16, te dates 24 mars. Ashtu bera, pas ora 18 po e asaj dite me merre ne telefon doktoresha dhe me thote pergjigja e ISHP eshte; keni dale pozitiv.

   Po ate dite njoftova kryetarin e Kuvendit me nje SMS mbi gjendjen time shendetsore. Per hire te se vertetes me mori menjehere ne telefon dhe me pyeti per gjendjen shendetedore. I kerkova nderhyrjen e tij prane autoriteteve perkatese. Po ashtu ai me mori perseri sot ne telefon duke me pyetur perseri per gjendjen shendetesore, me pyeti ka pasur interesim apo jo? I thash jo dhe asgje deri tani. Si ore jo tha…fare, fare? Po i tash asnje interesim. Mire me tha se po interesohem une dhe per kete e falenderoj. Po mire z. Kryeminister, analizat kane dale qe ne daten 24 sot data 27, si nuk tregohet aspak interesim? Po mire kjo, njerezit e mi te dashur qe kam qene ne kontakt i bien 127 dhe interesohen per mua, pergjigja e tyre e dini cila eshte; keni temperature pini paracetomol etjera…
   Po mire ata, po une qe kam dale pozitiv, ku eshte interesimi? Çfare duhet te beje une tani?
   Kartela ime eshte ne urgjencen e spitalit sanatorium. Analizat i ka bere ISHP, ku çohen me pas? Sigurisht qe proçesin duhet ta ndjek une por kur bera analizat ata me kerkuan numrin e telefonit dhe do me njoftonin prej tij. Pra qe ta kuptosh per mua nuk ka fare interesim dhe po te them mos beje prapagande; Do vine kaq ambulanca; Do behen gati kaq shtreter dhe do behen spitale. Kur do behen? Kur te vdesin njerzit?! Shqiptaret?!Thuaj shyqyr Zotit qe shqiptaret po te rrine ne shtepi ashtu sic po veprohet dhe jane marre masa ne vendet e prekura para nesh. Mirepo, leri pallavrat, gjithçka qe ju serviret shqiptareve nga ju eshte fallco.

   Ata po lengojne ne shtepite e tyre, ashtu si edhe une me bashkshorten time. Po luftojne me jeten. E dime gjendjen e shtetit por mos i mashtro shqiptaret thuaju vetem te drejten dhe verteten. Ne po perballemi vetem ne kete menyre gati prej nje jave, une sebashku me bashkshorten po e beje me radhe, e pi une nje paracetamol i pari, dhe i beje sherbimin asaj. Me pas e pi ajo paracetamolin dhe me bene ajo mua sherbim.

   Kete e bejme ne 4-5 ore, pa po te ishte per interesim nga ju fo kishim vdekur, prandaj mos na genjeni dhe mos na mashtroni. Dua gjithashtu tu them shqiptareve se nuk ka vend per panik fale sjelljes tuaj te duhur ne momentin e duhur.

   Vecmas kesaj, statistikat ne Shqiperi kane treguar qe nuk ka pasur shume raste dhe ato te cilat kane qene jane mundur te kontrollohen nga shtepite e tyre apo edhe ndaj ndihmes te pakushtezuar te mjekeve ne menyra te ndryshme me njohjet e tyre qe kane. Nuk e beje kete shkrim per vete por po te them sinqerisht: kthej syt dhe gjithe vemendjen e duhur nga shqiptaret, kontrolloni sherbimet mos i merrni te mireqena ato qe ju thone. Informoj njerezit e mi te dashur qe ndihem me i lehtesuar nga gjendja fillestare, jam mire me shendetin.

    

  • 13:34

   Detaje nga rasti më ri me COVID-19 në Durrës/ 74-vjeçarja pak kohë më parë udhëtoi drejt Italisë

   Foto ilustruese

   Shkon në 11 numri i të infektuarve me COVID-19 në Durrës dhe rasti më i ri është një 74-vjeçare. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se e moshuara ka një histori udhëtimi nga Bergamo e Italisë. Të njëjtat burime bëjnë me dije se ajo nuk ka pasur kontakt me asnjë nga personat e infektuar në këtë qytet. E moshuara ishte vetëkarantinuar në banesë, por gjendja e shëndetësore u përkeqësua dhe ajo tashmë ndodhet në spitalin Infektiv në Tiranë.

  • 11:39

   ‘Mizë lisi’ tek Infektivi/ Familjarët e sjellin të infektuarën e moshuar të gjithë bashkë, vajza i rri shumë pranë, djemtë me maska spostohen

   Pamje nga Infektivi

   Shtohet numri i rasteve tek spitali Infektiv në Tiranë! Mesditen e sotme ka pasur një fluks të infektuarish të cilët kanë ardhur së bashku me ambulancë. Siç duket edhe nga pamjet, e para që zbret është një e moshuar, e gjitha e mbuluar me shall, ndërsa atë e shoqëron edhe një vajzë e re, pa asnjë pajisje mbrojtësë, gjë që ngre dyshimet se edhe ajo është e infektuar. Pranë tyre rrinë edhe dy djem të rinjë, që mbajnë vënë vetëm një maskë në fytyrë dhe u rrinë larg dy grave.  E moshuara dhe e reja, qëndrojnë pak jashtë ambienteve të Infektivit dhe më pas futen brenda të shoqëruar nga ‘bluzat e bardha’.

  • 11:40

   Koronavirus ul ritmin në Shqipëri, vetëm 12 raste të reja, 186 të infektuar, shërohen 31 persona, mes tyre edhe mjeku me infermierin

   Vetëm 12 raste të reja me koronavirus në Shqipëri përgjatë 24 orëve të fundit krahasuar me 28 që ishin dje. Albana Fico, drejtuesja e Institutit të Shëndetit Publik, përditësoi të dhënat ku bëri me dije se në total numri i të infektuarve ka shkuar në 186. Fico konfirmoi edhe vdekjen e dy pacientëve, që e çon numrin e viktimave në 8. Por mes gjithë zymtësisë së situatës, Fico dha edhe dy lajme të mira. Një mjek dhe një infermier tanimë janë shëruar, dhe totali i të shëruarve ka shkuar në 31. Ndërsa 77 pacientë ndodhen tek Spitali Infektiv, ku 5 prej tyre janë në terapi intesive.

   NJOFTIMI I PLOTË I MSH:

   Mbrëmë dhe sot humbën jetën 2 të prekur me COVID-19. 102 teste në 24 orë, 186 të infektuar në total, vetëm 12 raste të reja.

   Ministria e Shëndetësisë: 12 raste të reja në 24 orë, 186 të prekur nga COVID-19Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, informon mbi situatën e COVID-19 në Shqipëri. Në vijim të komunikimit të përditshëm më Ju bëjmë me dije se vazhdon puna në terren për identifikimin e rasteve të reja dhe gjurmimin e kontakteve të rasteve të konfirmuara pozitive. Epidemiologët në çdo njësi vendore të kujdesit shëndetësor nga veriu në jug, janë në terren dhe po bëjnë një punë të jashtëzakonshme për të identifikuar në kohë kontaktet, pas verifikimit të rasteve të dyshuara.

   Në 24 orët e fundit janë testuar 102 persona të dyshuar, prej të cilëve janë konfirmuar 12 raste të reja me COVID-19. Deri në këto momente janë testuar 1246 raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 186 raste.

   Gjatë orëve të mbrëmjes së djeshme dhe në mëngjesin e sotëm kanë ndërruar jetë dy pacientë – një 85 vjeçare nga Tirana dhe një 66-vjeçar nga Fieri të konfirmuar me COVID-19 në spitalin infektiv. Për fat të keq, shkon në 8 numri i personave që kanë ndërruar jetë nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjarëve të të ndjerëve në këtë moment të vështirë. Në shërbimin infektiv aktualisht janë 77 të shtruar dhe prej tyre 5 janë në terapi intensive. Pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente. Harta e të prekurve nga COVID-19 është shtrirë tashmë edhe në Pukë dhe zgjerohet në Tiranë, Korçë, Fier, Shkodër dhe Durrës, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe ku po punohet me shumë intesitet nga epidemiologët për gjurmimin e kontakteve të rasteve pozitive dhe ndërprerjen e zinxhirit të transmetimit të infeksionit.

   Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:


   – Tiranë 107 raste
   – Durrës 11 raste
   – Lushnje 4 raste
   – Elbasan 5 raste

   – Rrogozhinë 2 raste
   – Fier 20 raste
   – Kavajë 4 raste
   – Korçë 12 raste
   – Vlorë 5 raste
   – Shkodër 4 raste
   – Lezhë 4 rast
   – Berat 1 rast
   – Has 2 raste
   – Krujë 1 rast
   -Tropojë 2 raste
   – Pukë 2 raste

   Deri tani kemi një mjek dhe një infermier të shëruar dhe në total janë 31 të shëruar, pas testeve të kontrollit të kryera kanë rezultuar negativë. Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i drejtohet edhe një herë me një lutje qytetarëve: Mos shkoni menjëherë në spital! Ministria ka vënë në dispozicion një linjë të gjelbër FALAS 0800 40 40 për çdo qytetar që kërkon informacon apo këshilla në lidhje me COVID-19. Kjo linjë do të shërbejë edhe për pacientët kronikë që të marrin informacion se si të lidhen me mjekun e familjes, se si mund të përfitojnë barnat me rimbursim dhe për çdo shqetësim tjetër që ata kanë. Por është e rëndësishme të sqarohet se: Nëse qytetarët kanë shenja të sëmundjes dhe për rastet e urgjencave duhet të telefonohet numri unik i urgjencës kombëtare 127!

  • 9:20

   Shënohet viktima e 8 nga COVID-19 në vendin tonë, humb jetën 66-vjeçari nga Fieri

   Foto ilustruese

   Shënohet viktima e 8 nga COVID-19 në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njofton se në spitalin Infektiv në Tiranë ka pësuar vdekje të papritur një 66-vjeçar nga Fieri. Sipas ministrisë 66-vjeçari vuante edhe nga sëmundje kronike pulmonare, hipertension, hemorragji gastro-intestinale.

   Njoftimi:

   COVID-19/ Ndërron jetë në spitalin infektiv pacienti 66-vjeçar, viktima e 8 në Shqipëri Një pacient 66-vjeçar nga Fieri, i konfirmuar me COVID-19 pësoi vdekje të papritur (infarkt) mëngjesin e sotëm në spitalin infektiv. 66-vjeçari trajtohej prej dy ditësh në spitalin infektiv në QSUT. Pavarësisht ndihmës së menjëherëshme të stafit mjekësor, 66-vjeçari që vuante nga sëmundje kronike pulmonare, hipertension, hemorragji gastro-intestinale, nuk arriti të mbijetojë. 66-vjeçari është viktima e tetë e prekur nga COVID-19 në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerit dhe apelon dhe një herë qytetarët të respektojnë me shumë rigorozitet rregullat e izolimit dhe distancimit social si dhe të telefonojnë urgjencën kombëtare në numrin 127 në rast se kanë shenja të sëmundjes.

  • 8:45

   Fituan betejën me vdekjen/ Rama jep LAJMIN E MIRË: 14 pacientë të tjerë shërohen nga koronavirusi

   Edi Rama

   Kryeministri Rama ka dhënë një lajm të mirë në mesnatën e ditës së sotme, duke u shprehur se 14 pacientë të tjerë janë shëruar nga koronavirusi.

   Lajm i mirë: 14  të shëruar sot,”- shkruan Rama në Facebook, ndërsa lajmin e mirë për ata që ia kanë dalë të fitojnë betejën me covid-19 e shoqëron dhe me një emoji me buzëqeshje.

  • 8:45

   Rritet numri, një person në Vaun e Dejës i infektuar me COVID-19, 12 ditë më parë u kthye nga Italia

   Foto ilustruese

   Rritet numri i personave të infektuar me COVID-19 në vendin tonë. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se një tjetër person është konfirmuar me koronavirus në qarkun e Shkodrës. Të njëjtat burime bëjnë me dije se i infektuari është nga Vau i Dejës,  i cili ka pasur histori udhëtimi në Itali. Mësohet se ai ka ardhur në Shqipëri 12 ditë më parë. Tashmë ai ndodhet i shtruar në spitalin Infektiv në Tiranë.

  Shto Koment