Aktualitet

Shënohet një tjetër aksident, përplasen dy makina në aksin Fier-Patos, drejtuesit e mjeteve nisen me urgjencë drejt spitalit

Policia bën të ditur se dy makina tip “Fiat Doblo” “Opel Zafira” janë përplasur pak më parë me njëra-tjetrën.
Featured image of article: Shënohet një tjetër aksident, përplasen dy makina në aksin Fier-Patos, drejtuesit e mjeteve nisen me urgjencë drejt spitalit Pamje nga aksidenti

FIER- Një tjetër aksident rrugor është shënuar në aksin Fier-Patos, në vendin e quajtur “Kthesa e Mbyetit”. Policia bën të ditur se dy makina tip “Fiat Doblo” “Opel Zafira” janë përplasur pak më parë me njëra-tjetrën. Si pasojë e aksidentit janë plagosur dy drejtuesit e mjeteve të cilët janë nisur me urgjencë drejt spitalit.

Njoftimi i Policisë 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Sot rreth orës 20:10, në aksin rrugor Patos-Fier, mjeti tip “Fiat” me drejtues shtetasin A. Ç., 30 vjeç, banues në Fier, është përplasur me mjetin tip “Opel” me drejtues shtetasin B. Q., 71 vjeç, banues në Fier. Si pasojë e përplasjes janë dëmtuar dy drejtuesit e mjeteve dhe shtetasja M. Q., 70 vjeçe, të cilët ndodhen në spitalin rajonal Fier, nën kujdesin e mjekëve.”

(A.k.dosja.al)

Shto Koment