Showbiz

Shenja të bardha në duar, Ledri Vula vuan nga kjo sëmundje prej kohësh (FOTO)

Vitiligo është sëmundje kronike, jo ngjitëse, nga e cila vuajn 0,5 deri më 2% e njerëzve në botë.
Featured image of article: Shenja të bardha në duar, Ledri Vula vuan nga kjo sëmundje prej kohësh (FOTO)

TIRANË- Ledri Vula është një ndër kënëtarët më të dashur për publikun shqiptar pasi muzika e tij  ka bërë për vete mijëra fansa kudo në botë.

Nga fotot e publikuara në rrjetet sociale është parë që disa shenja të bardha ka në duart e tij, ku sipas “Gazetës Metro” kjo lloj sëmundje quhet ‘Vetiligo’.

Vitiligo është sëmundje kronike, jo ngjitëse, nga e cila vuajn 0,5 deri më 2% e njerëzve në botë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Simptomat e kësaj sëmundje janë të tilla si lëkurë e bardhë në zona të ndryshme të trupit, por kryesisht gjenden në duar, në fytyrë dhe në këmbë.

A.C/Dosja.al

Shto Koment