Blog

Shembjet te Astiri/ Gazetari nga Londra: O opozitë interesaxhinjsh, ku ishit sot? Ua urojmë femijëve tuaj acarin, në burg, në ferr, poshtë urave…

Ku ishin mbështetësit interesaxhinjë të opozitës kur filloj shembja?! Gjoja ata mbronin qytetarët! Por në fakt u futën thikën pas shpine sikur protestës së Kuksit dhe asaj të studentëve!
Featured image of article: Shembjet te Astiri/ Gazetari nga Londra: O opozitë interesaxhinjsh, ku ishit sot? Ua urojmë femijëve tuaj acarin, në burg, në ferr, poshtë urave… Foto nga protesta

Fillon shembja e banesave të Astirit pas marveshjes së fshehtë dhe pabesisë së Qeverisë me Opozitën.
O politikanë të qelbur shqiptare!
Veç armiku ta shemb shtëpinë në mes të dimrit e të acarit dhe në prag të festave të fundvitit! A nuk ju vjen turp?!!!!
Por ja që ato i shembëni edhe ju qeveri dhe opozitë e kriminalizuar dhe e pa shpirtë, ju që për interesat personale bëni gjithëçka, jo vetëm shembni shtëpitë e qytetarëve, por shisni edhe interesat kombtare.
Pse nuk i shembët shtëpitë e Astirit në verë, po pikërisht tani në kulmin e acarit në mes të dimërit?!
Ku ishin mbështetësit interesaxhinjë të opozitës kur filloj shembja?! Gjoja ata mbronin qytetarët! Por në fakt u futën thikën pas shpine sikur protestës së Kuksit dhe asaj të studentëve!
Tua urojmë fëmijëve tuaj o politikana-rucë që të dergjen rrugëve dhe poshtë urave për të kaluar acarin e ftohtë të dimrit, nuk e bëjmë dotë, se ata nuk kan faj, por në kokën tuaj! Ju pafshim sa më shpejt në ferr dhe poshtë Urave!
Por po ju them edhe diçka, kujdesuni dhe kompletojeni mirë atë burgun në Velipojë se së shpejti do tju shohim atje!

Shto Koment