Rajoni

Shembje dheu në minierën e Novobërdës në Kosovë, humb jetën minatori dhe një inxhinier

Shembje dheu në minierën e Novobërdës në Kosovë. Mësohet se ka humbur jetën një minator dhe një inxhiner.
Featured image of article: Shembje dheu në minierën e Novobërdës në Kosovë, humb jetën minatori dhe një inxhinier Foto ilustruese

Kosovë- Ngjarje e rëndë në Kosovë. Mediet vendase raportojnë se ditën e sotme një minator dhe inxhinier kanë humbur jetën në minierën e Novobërdës. Mësohet se dy punonjësit e moshave 50 dhe 52-vjeç humbën jetën si pasojë e një shembjeje dheu që ka ndodhur në minierë.

 

“Jany dy punonjës që kanë ndërruar jetë. Njëri 50 dhe tjetri 52-vjeçar. Ata në momentin e shembjes kanë qenë në galerinë kryesore. Ka pasur minatore edhe në punishte tjera, por ata nuk kanë pësuar gjë nga shembja”, ka deklaruar mediat e Kosovës, nënkryetari i Novobërdës, Bajrush Ymeri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, policia ndodhet në vendin e ngjarjes.

J.V/Dosja.al

Shto Koment