Politike

Shembja e Teatrit, Rama e tregon vetë: Ja çfarë diskutova me komisioneren e BE, folëm gjatë

Kryeministri Edi Rama tha se kishte zhvilluar një bisedë të gjatë telefonike me Mariya Gabriel, të cilën e kishte njohur me fakte. 
Featured image of article: Shembja e Teatrit, Rama e tregon vetë: Ja çfarë diskutova me komisioneren e BE, folëm gjatë Edi Rama

TIRANË– Kryeministri Edi Rama foli dhe për bisedën e zhvilluar me komisioneren e BE për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Në fjalën e tij në emisionin “Real Story”, Rama tha se kishte zhvilluar një bisedë të gjatë telefonike me Mariya Gabriel, të cilën e kishte njohur me fakte. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Kam zhvilluar një bisedë të gjatë. I kam shpjeguar faktet, i thashë që para se të mbante një qëndrim duhet të informohej me faktet. Se kur filloi protesta, nuk ishte as Hamleti dhe as Ledy Makbeth. Ishin aktorët atje,“-tha Rama. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment