Aktualitet

Shembja e ndërtesës, reagon Veliaj: Prishje për të fortët, shtuan katet pa leje në kohën e Lulit e Kunatit famëkeq

Veliaj, duke e quajtur këtë çibanin e fundit, shkruan se në këtë mënyrë rrëzohet edhe “ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranës për ta hapur plotësisht Sheshin Italia për Arenën Kombëtare”.
Featured image of article: Shembja e ndërtesës, reagon Veliaj: Prishje për të fortët, shtuan katet pa leje në kohën e Lulit e Kunatit famëkeq Godina pranë “Arenës Kombëtare”

TIRANË- Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar për shembjen e ndërtesës 4–katëshe, tek sheshi “Italia”. Në një postim në Twitter, Veliaj shkruan: “Shpronësim për ata me leje, prishje për të fortët që shtuan katet pa leje në kohë të Lulit e Kunatit famëkeq”,

Çibani i fundit!  Ikën ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes për ta hapur plotësisht Sheshin “Italia” për Arenën Kombëtare.  Shpronësim për ata me leje, prishje për të fortët që shtuan katet pa leje në kohë të Lulit e Kunatit famëkeq”, shkruan Veliaj në Twitter.

(a.m/dosja.al)

2 Komente në “Shembja e ndërtesës, reagon Veliaj: Prishje për të fortët, shtuan katet pa leje në kohën e Lulit e Kunatit famëkeq

  1. Dhe ndeshkimi per ty dhe sin tuaj o moster po afron, qe nen fuqine bastarde te pushteteve vazhdon ti garbisesh popullit miliona dollare, nen demagogjite tuaja te perdala komuniste-nazifashiste, si sherbe, perca e sundo dhe mashtro-mashtro se dicka do te fitosh, sikurse bete me pallatin e vjerrit te Bashes ne Vlore. Populli ta tregoje vendin ty o docer i docerve ne votimet e 30 qershorit, po ti dhe soi yt nuk doni ta besoni dhe vazhdoni te grabisni taksapaguesit. As skenaret e felliqur nuku do te mundin t’u shpetojne nga bange e akuzes si bashkepuntore me boten e krimit e korrupsionit dhe armiqeve te Shqiperise ne vite. Pangopesia juaj tashme ka kaluar ne analet e Drejtesise se SHBA e BE. Prisni, se po vjen minuti ti villni cfare i keni grabitur popullit e botes, nen fuqine bastarde te pushteteve,se nga skushi erdhet, tek askushi do te shkoni, por me nje fund te turpshem e pa kthim. Besoni, binduni e ndaluni ne ligesite tuaja dhe rrefehuni sa nuk eshte vone, qe SOVRANI, SHBA, BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.

  2. Dhe ndeshkimi per ty dhe szit tuaj o moster po afron, qe nen fuqine bastarde te pushteteve vazhdon t’i garbisni popullit miliona dollare, nen demagogjite tuaja te perdala komuniste-nazifashiste, si sherbe, perca e sundo dhe mashtro-mashtro se dicka do te fitosh, sikurse bete me pallatin e vjerrit te Bashes ne Vlore. Populli ta tregoje vendin ty o docer i docerve ne votimet e 30 qershorit, po ti dhe soi yt nuk doni ta besoni dhe vazhdoni te grabisni taksapaguesit. As skenaret e felliqur nuku do te mundin t’u shpetojne nga bange e akuzes si bashkepuntore me boten e krimit e korrupsionit dhe armiqeve te Shqiperise ne vite. Pangopesia juaj tashme ka kaluar ne analet e Drejtesise se SHBA e BE. Prisni, se po vjen minuti ti villni cfare i keni grabitur popullit e botes, nen fuqine bastarde te pushteteve,se nga skushi erdhet, tek askushi do te shkoni, por me nje fund te turpshem e pa kthim. Besoni, binduni e ndaluni ne ligesite tuaja dhe rrefehuni sa nuk eshte vone, qe SOVRANI, SHBA, BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.

Shto Koment