Politike

Shembja e banesës tek “Petro Nini”/ Shehi: Shteti dështoi, ligjet në favor të çështjeve elektorale

Shehi tha se çdo qeveri i ka zvarritur çështjet e pronave, duke shtuar se koha i ka zgjidhur në favor të të fortëve.
Featured image of article: Shembja e banesës tek “Petro Nini”/ Shehi: Shteti dështoi, ligjet në favor të çështjeve elektorale Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi

TIRANË- Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi ka cilësuar ngjarjen e sotme tek “Petro Nini”, (Lexo këtu) si dështim të shteti shqiptar në lidhje me cështjen e pronave. I ftuar në studion e Report Tv, Shehi tha se çdo qeveri i ka zvarritur çështjet e pronave, duke shtuar se koha i ka zgjidhur në favor të të fortëve.

Ata që paguajnë më shumë kanë gjithmonë të drejtë. Shteti ka dështuar për pronat. Ligjit janë bërë në favor, si cështje elektorale, jo si cështje e së drejtës. Pas 30 vitesh kjo cështje nuk është realitet i qëndrueshëm. Çdo qeveri i ka zvarritur cështjet, koha i ka zgjidhur në favor të të fortëve.

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ditën e sotme banorët e 4 familjeve të një banese 2 katëshe, janë përplasur me Policinë e Shtetit dhe Përmbarimin, të cilët kërkojnë që të zbatojnë vendimin e gjykatës.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment