Rajoni

Shembet hotel “Adriatiku” në Mitrovicë/ Një 20-vjeçar nën rrënoja, zjarrfikësit në kërkim të tij

Një pjesë e ish-hotel Adriatik u shemb pasditen e sotme. Një person dyshohet se ka mbetur nën rrënojat e ish-hotelit.
Featured image of article: Shembet hotel “Adriatiku” në Mitrovicë/ Një 20-vjeçar nën rrënoja, zjarrfikësit në kërkim të tij Qyteti i Mitrovicës

MITROVICË- Një pjesë e ndërtesës së ish-hotel Adriatikut në Mitrovicë është shembur mbrëmjen e sotme. Sipas mediave vendase, dyshohet se nën rrënoja ka mbetur një 20-vjeçar ka mbetur nën rrënoja . Zjarrfikësit dhe Policia kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë nisur menjëherë punën për nxjerrjen e trupit të punëtorit. Ndërkohë nuk përjashtohet mundësia që nën rrënoja të ketë edhe persona të tjerë. Urdhri për shembjen e një prej shtyllave të betonit u tha nga arkitekti, i cili ka marrë përsipër rikonstruksionin e ndërtesës.

Në foto, një pjesë e hotelit Adriatik duke u shembur

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Ora 19:45- Shembet hotel “Adriatiku” në Mitrovicë, një 20-vjeçar nën rrënoja

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një pjesë e ish-hotel Adriatik u shemb pasditen e sotme. Një 20-vjeçar dyshohet se ka mbetur nën rrënojat e ish-hotelit.

(k.m./a.m/dosja.al)

Shto Koment