Aktualitet

Shemben disa banesa dhe biznese në Durrës, banorët dalin në protestë, nuk janë njoftuar për shembjen

VIDEO
Banorët shprehen se janë njoftuar për shembjen e ndërtesave ditën kur kanë filluar punimet për shembjen e tyre.
Featured image of article: Shemben disa banesa dhe biznese në Durrës, banorët dalin në protestë, nuk janë njoftuar për shembjen Pamje nga protesta

DURRËS– Disa banorë nga zona e ish-Kënetës në Durrës kanë dalë në protest ditën e sotme, pas shembjes së disa banesave dhe bizneseve.

Mësohet se prishja e objekteve ka për qëllim ndërtimin e një rruge kryesore, ndërsa banorët shprehen se janë njoftuar për shembjen e ndërtesave ditën kur kanë filluar punimet për shembjen e tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment