Politike

Shefja e misionit të OSBE-ODHIR shkon në selinë e Partisë Socialiste, takim ‘kokë më kokë’ me Ramën

VIDEO
Në pamjet e mëposhtme shihet se drejtuesit e misionit OSBE-ODIHR kanë lënë ambientet e selisë rozë pas zhvillimit të takimit me kryeministrin. Vetë ky i fundit shihet që është shoqëruar nga kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla.
Featured image of article: Shefja e misionit të OSBE-ODHIR shkon në selinë e Partisë Socialiste, takim ‘kokë më kokë’ me Ramën Pamje nga takimi

TIRANË– Shefja e misionit të OSBE-ODHIR, Ursula Gacek, ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në selinë e Partisë Socialiste. Gacek ka mbërritur në orën 15:00 në zyrën e Ramës dhe ka mbaruar një orë më pas.

Në pamjet e mëposhtme shihet se drejtuesit e misionit OSBE-ODIHR kanë lënë ambientet e selisë rozë pas zhvillimit të takimit me kryeministrin. Vetë ky i fundit shihet që është shoqëruar nga kreu i grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një ditë më parë, Gacek ka zhvilluar një takim edhe me kryedemokratin Lulzim Basha një ditë më parë. Dosja.al raportoi se Basha ka njohur vëzhguesit ndërkombëtarë me faktet e mbledhura nga Partia Demokratike për blerjen e votës para zgjedhjeve gjatë ditës së zgjedhjeve dhe gjatë procesit të numërimit. Dokumenti që zyrtarët e PD-së i kanë vendosur në dispozicion kryetares së misionit të vëzhguesve një dokument me qindra faqe ku ndodhen të dokumentuara me fakte disa raste të manipulimit të zgjedhjeve.

Këto takime vijnë një javë pas zgjedhjeve të 25 prillit, rezultati i të cilave nuk është pranuar ende nga Partia Demokratike. Vetë Basha do të zhvillojë edhe sot në orën 18:00, në selinë qendrore të Partisë Demokratike në Tiranë, një takim mes kryedemokratit Lulzim Basha dhe kandidatëve për deputetë të PD në zgjedhjet e prillit. Ndërsa kryeministri Edi Rama e ka dorën e shtrirë drejt demokratëve për bashkëpunim.

(kle. mu; f.m/Dosja.al)

Shto Koment