Aktualitet

Shefja e Infektivit: Disa mjekë të QSUT nuk besojnë se koronavirusi ekziston

Çomo tha se shumë mjek në QSUT nuk bësojnë se COVID-19 nuk ekziston.
Featured image of article: Shefja e Infektivit: Disa mjekë të QSUT nuk besojnë se koronavirusi ekziston Najada Çomo

TIRANË- Shefja e Shërbimit Infektiv, Najada Çomo, ka folur sot për situatën e COVID-19 në Shqipëri. Në një intervistë në emisionin “Open” në Top Channel, Çomo tha se shumë mjek në QSUT nuk bësojnë se COVID-19 nuk ekziston.

“E kam parë edhe tek kolegët në QSUT, të cilët nuk kanë besuar se COVID-19 ekziston. Nëse nuk e beson personeli mjekësor, si mund ta besojë popullata. Mjekët duhet të japin informacionin e duhuar”, tha Çomo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më tej shefja e Infektivit rrëzoi edhe dy mite që janë përhapur gjërësisht në publik që virusi nuk përhapet në verë dhe që virusi kalohet më lehtë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment