Aktualitet

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP: Në javën e 5-të do jetë pikut, tastet e reja janë të pritshme

VIDEO
Eugena Tomini tha se shpresohet se që javën e 5-të shpresohet që të shënohet piku i epidemisë dhe tredi të vijojë të ulet.
Featured image of article: Shefja e Epidemiologjisë në ISHP: Në javën e 5-të do jetë pikut, tastet e reja janë të pritshme Grupi i Task-Forcës

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një komunikim me Komunitetin Teknik. Gjatë mbledhjes online, shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini tha se shpresohet se që javën e 5-të shpresohet që të shënohet piku i epidemisë dhe tredi të vijojë të ulet.

“Në këndvështrimin tim rastet janë të pritshme, shpresoj që ky trend i zbutur dhe jo agresiv të vijojë dhe në javën e 5-të të jetë dhe piku i kësaj epidemie”, ishte kjo deklarata e Tominit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një mbledhje online me Komitetin Teknik që është ngritur nga Ministria e Shëndetësisë për të luftuar COVID-19. Rama është informuar për masat e marra prej tyre, ku kanë treguar se çfarë po bëhet me testet dhe si po vijon rritja e numrit të të infektuarve.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment