Bota

SHBA vendi më i prekur nga COVID-19, Trump mendon të kthejë 3 qytete në karantinë

Turmp shprehet se ka menduar që të kthejë në karantinë qytetet të cilat janë prekur më shumë nga COVID-19.
Featured image of article: SHBA vendi më i prekur nga COVID-19, Trump mendon të kthejë 3 qytete në karantinë Donald Trump, President i SHBA

SHBA- Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka premtuar se ai do marrë masa të forta kundër përhapjes së COVID-19. Një një reagim në mediat sociale, Turmp shprehet se ka menduar që të kthejë në karantinë qytetet të cilat janë prekur më shumë nga COVID-19.

Po shqyrtoj një KARANTINIM për zhvillimin e “pikave të nxehta”, Neë York, Neë Jersey dhe Connecticut. Do të merret një vendim, në një mënyrë ose në një tjetër, së shpejti”, shkruan Trump.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

SHBA sot është bërë vendi i parë në botë sa i përket të infektuarve duke kaluar edhe Kinën, Italinë për të regjistruar një rekord. 105 mijë të infektuar regjistron SHBA teksa ka një numër relativisht të vogël viktimash prej 1 mijë e 715.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment