Bota

SHBA me hapa të shpejtë, vaksinon mbi 130 milion njerëz

The Guardian shkruan se deri tani në SHBA janë administruar gjithsej 130,473,853 doza të vaksinave Moderna, Pfizer / BioNTech dhe Johnson & Johnson.
Featured image of article: SHBA me hapa të shpejtë, vaksinon mbi 130 milion njerëz Foto ilustrues e

SHBA- SHBA-ja është një nga vendet që po ecën me hapa të shpejt për vaksinimin e popullsisë. The Guardian shkruan se deri tani në SHBA janë administruar gjithsej 130,473,853 doza të vaksinave Moderna, Pfizer / BioNTech dhe Johnson & Johnson.

Shifrat e vaksinimit të popullsisë në SHBA po rriten dita-ditës. Sipas autoriteteve shëndetësore në vend 85,472,166 njerëz kanë marrë të paktën një dozë të vaksinës ndërsa 46,365,515 i kanë marrë të dyja dozat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që nga fillimi i pandemisë deri tani në SHBA janë regjistruar 30,652,341 persona me Covid, ndërsa 557,089 të tjerë kanë humbur jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment