Bota

SHBA/ Djali i madh i presidentit Trump infektohet me Covid-19

Më herët ka rezultuar pozitv dhe vëllai i tij 14 vjeç, por ai e kaloi shpejt dhe pa simptoma.
Featured image of article: SHBA/ Djali i madh i presidentit Trump infektohet me Covid-19 Donald Jr

SHBA-Djali i presidenti aktual Donald Trump, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas mediave të huaja, Donald Jr 42-vjeç, është vetëizoluar.

Ndërkohë, bëhet e ditur që ai është asimptomatik megjithëse po i ndjek të gjitha rekomandimet mjeksore. Sakaq ende nuk dihet se kush ka qenë personi që e ka infektuar atë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Donald Trump Junior ka luajtur një rol mjaft të rëndësishëm në fushatën zgjedhore të të atit, e ka pasur spekulime se është i interesuar dhe vetë të garojë në të ardhmen për Shtëpinë e Bardhë.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment