Bota

SHBA/ Burri rreh brutalisht dy gra aziatike me një tullë ndërsa po përpiqeshin të mbyllnin një dyqan me pije alkoolike

Një burrë ka hyrë në një dyqan pijesh alkoolike dhe ka sulmuar papushim me tullë në kokë dy gratë aziatike në një dyqan Baltimore, Maryland.
Featured image of article: SHBA/ Burri rreh brutalisht dy gra aziatike me një tullë ndërsa po përpiqeshin të mbyllnin një dyqan me pije alkoolike burri ne shba rreh dy gra aziatike

SHBA- Një burrë u kap në pamjet e kamerave të sigurisë duke rrahur brutalisht dy gra aziatike me një tullë ndërsa po përpiqeshin të mbyllnin një dyqan pije alkoolike në Baltimore, Maryland.

Punonjëset u sulmuan menjëherë pas mesnatës së të martës. Pamjet nga kamera e sigurisë brenda dyqanit tregojnë burrin që hyn në dyqan ndërsa njëra nga gratë përpiqet të mbyllë derën.

Në video, burri mban poshtë një prej grave dhe e godet atë disa herë me një bllok shkrumb. Gruaja e dytë i vjen në ndihmë kolegut të saj para se ajo gjithashtu të sulmohet nga ai. Ai i goditi të dy gratë në kokë me bllokun e zhir disa herë para se lufta të vazhdonte jashtë dyqanit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Djali i një prej grave postoi videon e sulmit në Youtube, i cili shkroi në përshkrimin e videos se gratë ishin nëna dhe halla e tij.

Halla ime u keqësua nga sulmi me mbi 25 qepje në kokën e saj dhe sytë e zinj,“- deklaroi Z. Yun dhe shtoi: “Por ne jemi të lehtësuar që të dy skanimet e tyre CT u kthyen mirë dhe u shkarkuan orë më vonë.

Unë e admiroj guximin dhe guximin e këtyre dy grave dhe jam jashtëzakonisht krenare për to. Plagët e tyre fizike do të shërohen përfundimisht, por trauma nga ky sulm do të kërkojë më shumë kohë. Unë jam duke u përpjekur të mbledh disa fonde në mënyrë që ata të pushojnë dhe të shërohen dhe pa u shqetësuar për barrën e faturave që do të vijnë nga ky sulm, “-shkroi Z. Yun.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment