Bota

S’gjendet qetësi në Greqi, tërmet 5 ballë në Kretë, panik mes banorëve

Pjesa jugore e Kretës përfshihet nga një termet intensiv.
Featured image of article: S’gjendet qetësi në Greqi, tërmet 5 ballë në Kretë, panik mes banorëve Foto ilustruese.

GREQI– Një tjetër tërmet i fuqishëm ka përfshirë ishullin grek, Kretën.

Së fundmi Greqia është përfshirë nga tërmete te njëpasnjëshme, të cilët kanë sjellë panik tek banorët.

Një tërmet intensive i shkallës 5 ballë ka përfshirë mëngjesin e sotëm pjesën jugore të ishullit grek, Kretës.

Epiqendra e këtij tërmeti 5.0 ballë i shkallës Rihter ndodhej në jug të Pyrgos dhe hipocentri ishte 10 km i thellë, në detin Mesdhe.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për fat të mirë nuk janë raportuar viktima apo dëme material.

(R.L/Dosja.al)

 

Shto Koment