Aktualitet

‘Servil dhe lëpirës si Altini!/ Julian Deda për shkarkimin e Kiço Londos, akuzon ish-regjizorin e ‘Portokalli’ : Doli në foto me Erion Fikun, firmosi prishjen e Teatrit

Julian Deda shkruan se Kiço i dha korent mikrofoneve të protestës ndërsa Altini bëri foto me Erjon Veliajn si dhe firmosi prishjen e Teatrit.
Featured image of article: ‘Servil dhe lëpirës si Altini!/ Julian Deda për shkarkimin e Kiço Londos, akuzon ish-regjizorin e ‘Portokalli’ : Doli në foto me Erion Fikun, firmosi prishjen e Teatrit Julian Deda
Përditësuar:

TIRANË– Aktori i humorit, Julian Deda ka dalë në mbrojtje të Kico Londos i cili u shkarkua nga detyra si drejtor i Teatrit Kombëtar Eksperimental. Deda e quan Altin Bashën, ish regjizorin e ‘Portokalli’ si servis dhe lëpirës pasi mori atë post.

Ndër të tjera, në postimin e bërë në ‘Facebook’, aktori i humorit shkruan se Kiço i dha korent mikrofoneve të protestës ndërsa Altini bëri foto me Erjon Veliajn si dhe firmosi prishjen e Teatrit.

‘Ja pra more miq, si “shperblehet” puna dhe te qenit i drejte dhe profesionist ne rastin e Kiços dhe si shperblejet lepirja dhe servilizmi ne rastin e Altinit. Kiço i dha korent mikrofoneve te protestes, ndersa Altini doli ne foto me Erion Fikun dhe firmosi prishjen e Teatrit.’

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i Julian Dedes

Kiço Londo është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, ndërsa në vend të tij është emëruar Altin Basha, sipas vendimit të Këshillit të Ministrave i datës 2 dhjetor.

(A.B)/Dosja.al

3 Komente në “‘Servil dhe lëpirës si Altini!/ Julian Deda për shkarkimin e Kiço Londos, akuzon ish-regjizorin e ‘Portokalli’ : Doli në foto me Erion Fikun, firmosi prishjen e Teatrit

  1. Bravo Julian.Ke thene te verteten.Turp ti vij Altin Bashes qe firmosi prishjen e Teatrit Kombetar.

  2. Altin Basha shume i peshtire.Te nderrosh kauzen brenda nates vetem Altini dhe ai tironsi Derhemi qe betohej se do rrembente automatikun po te prekej teatri.

  3. Në këtë vend ka shumë servila dhe legena,se po të kishte burra nuk do ishte kështu kjo Shqipëri halle madhe dhe nu do ishim të ndarë në 4 shtete

Shto Koment