Aktualitet

Sërish Tirana pa drita, ja cilat janë zonat në kryeqytet që nesër s’do kenë energji elektrike

OSHEE lajmëron se nesër disa zona në kryeqytet do të vuajnë mungesën e energjisë elektrike.
Featured image of article: Sërish Tirana pa drita, ja cilat janë zonat në kryeqytet që nesër s’do kenë energji elektrike Foto ilustruese

TIRANË- Disa zona në kryeqytet do të vuajnë furnizimin me energji elektrike gjatë ditës së nesërme.

Lajmi është bëri i ditur nga vetë Operatori i Shpërndarjes së Energjisë OSHEE, nëpërmjet një statusi në Facebook se nesër më datë 5 qershor do të ketë ndërprejrje të energjisë në disa zona në Tiranë.

Sipas OSHEE-së ndërprejrja do të bëhet si pasojë e investimeve në kabinat elektrike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Stakimi i energjisë do të fillojë nga ora 09:00 dhe deri në orën 16:00, në zona të dryshme dhe orare të ndryshme.

09:00-16:00/rruga “Gjergj Legisi”, rruga “Besim Fagu” pranë rrugës “5 Maji”
11:00-14:00/rruga “Gjon Kastrioti”, rruga “Lord Bajron”
09:00-15:00/rruga “Thoma Filipeu”, rruga “Idriz Dollaku”, rruga “Arkitekt Sinani”, rruga “Mihal Grameno”, rruga “Todi SHkurti”
4.09:30-15:00/ rruga e Dibrës pjesërisht, rruga “Memo Meto”, rruga “Ferit Xhajko”

(B.B/ Dosja.al)

Shto Koment