Sport

SERIE A/ Milan dhe Juventus duhet të frikësohen! Ngjeshet zona për katër vendet e para, Napoli dhe Atalanta ia dalin të…

Të mëdhatë nuk gabuan duke e bërë situatën për katër vendet e para mjaft interesante.
Featured image of article: SERIE A/ Milan dhe Juventus duhet të frikësohen! Ngjeshet zona për katër vendet e para, Napoli dhe Atalanta ia dalin të… Napoli

ITALI– Në javën e 29-të të Serie A u zhvilluan shtatë takime. Të mëdhatë nuk gabuan duke e bërë situatën për katër vendet e para mjaft interesante. Napoli ia doli të fitojë ndaj Crotones me shifrat 4-3. Skuadra që renditet në vendin e fundit ia bëri të vështirë 90 minutëshin.

ATALANTA UDINESE 3-2

Bën mirë edhe Atalanta, që triumfoi me rezultatin 3-2 ndaj Udineses, falë golave të kolumbianëve Muriel dy herë dhe Zapata, ndërsa friulianët rihapën takimin me golat e Pereiras dhe Stryger Larsen.

SASSUOLO-ROMA 2-2

Del thuajse jashtë garës për një vend në zonën Champions skuadra e Romës, që nuk shkoi përtej barazimit 2-2 në transfertën ndaj Sassuolos, ndonëse vendasit kishin të padisponueshëm 5 titullarë në këtë takim.

LAZIO-SPEZIA 2-1

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Fitore “në frymën e fundit” për Lazion, që ia doli të triumfojë me shifrat 2-1 ndaj Spezias falë një penalltie të dyshimtë, të akorduar në minutën e fundit të kohës së rregullt dhe të shndërruar në gol nga Caicedo.Nuk mungoi as tensioni në minutat shtesë, duke bërë që arbitri t’i tregojë kartonin e kuq direkt Lazzarit dhe të verdhin e dytë Correas, duke lënë Lazion me 9 futbollistë, por kjo vetëm pak sekonda para vërshëllimës finale.

BENEVENTO-PARMA 2-2

CAGLIARI-VERONA 0-2

GENOA-FIORENTINA 1-1

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment